Alena Zsuzsová trávi vo väzbe už približne pol roka a podľa slov jej právneho zástupcu Neszméryho trpí. O tom, čo ju čaká v prípade odsúdenia, porozprávala väzenkyňa z basy, ktorá jej posiela tvrdý odkaz…

Zsuzsová je po zatknutí už približne šesť mesiacov vo väzbe v Nitre, kde čaká na ukončenie vyšetrovania a verdikt súdu. Jej právnik Štefan Neszméry potvrdil, že jeho klientka za mrežami trpí a chýba jej rodina. Zsuzsová si ale doposiaľ “užíva” výhody, na ktoré môže v prípade riadneho odsúdenia zabudnúť.

O tom, čo sa deje počas naozajstného väzenia medzi odsúdenými ženami, prehovorila jedna z nich, opakovane odsúdená Zuzana: “Teraz je na tom vo ‘vyšetrovačke’ ešte dobre. To najhoršie ale príde, ak ju odsúdia. Teraz si to môže ešte relatívne užiť. Môže mať televízor, rádio, ale to všetko sa zmení. Potom jej začne peklo. Ťažko jej bude zaradiť sa do zabehnutého systému. Je ‘celebrita’ a určite jej to dajú pocítiť,” rozpráva pre Plusku.

Obvinenej z objednávky vraždy, ktorá mohla podľa slov Andruskóa otráviť aj známu redaktorku, ale posiela žena aj ďalší tvrdý odkaz: “Ženy sú ešte horšie ako chlapi. Ľahké to mať rozhodne nebude, a ak bude súhlasiť aj s ochranou, nebude to lacné. Ak si ale myslí, že teraz trpí, to ešte netuší, čo ju čaká potom. Slzy jej ale vôbec nepomôžu, skôr naopak. Na celách funguje iná mena,“ uzatvára drsne Zuzana, ktorej slová sa zrejme “volavke” nebudú v cele čítať ľahko.

Zsuzsovú čaká v prípade odsúdenia v base peklo…

Zdroj: pluska.sk │ Foto: TV Markíza