Politika Zúčastní sa Čaputová celoplošného testovania? Jasná odpoveď prezidentky!

Zúčastní sa Čaputová celoplošného testovania? Jasná odpoveď prezidentky!

Zuzana Čaputová pozorne sleduje vývoj situácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu na Slovensku. Myšlienka celoplošného testovania sa jej zapáčila, no zároveň si chcela vypočuť názory uznávaných lekárov i epidemiológov. Po získaní všetkých odpovedí sa obrátila na verejnosť so snahou pripomenúť, aká dôležitá je v ťažkých časoch opatrnosť a zodpovednosť.

Prezidentka sa intenzívne zaoberá priebehom celoplošného testovania, pričom detaily obrovskej logistickej operácie chcela počuť od samotného premiéra. Nedávno sa dokonca rozhodla zorganizovať stretnutie uznávaných vedcov i epidemiológov, ktorí jej odpovedali na všetky zvedavé otázky. Po viac ako dvojhodinovej debate sa napokon postavila pred novinárov.

Podľa jej slov je kľúčovým faktorom úspechu celonárodného testovania hlavne dôvera ľudí v protipandemické opatrenia. Je si vedomá obrovskej kritiky voči koalícií, v dôsledku čoho odporúča Slovákom, aby počúvali vyjadrenia odborníkov. Mnohí občania sú však zvedaví, či si slová vedcov berie Čaputová natoľko k srdcu, že sa taktiež zúčastní testovania.

Známa blondínka uviedla, že sa celoplošného testovania nezúčastní, no zároveň jedným dychom dodala, že sa sama dáva pravidelne testovať každý týždeň. ,,Vnímam to ako súčasť zodpovedného výkonu mojich právomocí,“ uviedla na tlačovej konferencií. Stretáva sa totiž s najvyššími ústavnými činiteľmi, a taktiež vymenúva rôzne osobnosti do vedúcich pozícií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Zuzana Čaputová  |  Foto: FB/Zuzana Čaputová, YT/Ministerstvo obrany SR

Exit mobile version