Na sociálnej sieti Facebook sa objavil jedinečný príspevok, ktorý aj v ťažkých časoch koronavírusovej pandémie dodáva ľuďom dôveru, že medzi nami žijú úžasní ľudia. Kým polícia má predovšetkým dnes za úlohu prísne kontrolovať občanov v rámci bezpečnostných opatrení, strážcovia zákona z českej Opavy ukázali najmä svoje veľké srdcia!

Mestská polícia z Opavy dostala iba pred okamihom hlásenie z istého supermarketu, kde pracovníci obchodu prichytili ženu pri krádeži. Ako po príchode na miesto činu zistili, zlodejkou bola plačúca matka v núdzi, ktorá sa dopustila odcudzenia detskej výživy, aby mohla nakŕmiť svojho potomka.

„Strážnici MP Opava dnes dokázali, že vedia skvele zakročiť, ale taktiež, že majú srdce na pravom mieste. Vyšli k bežnej, detektívom oznámenej krádeži v jednom z opavských reťazcov. Na mieste však našli plačúcu matku malého dieťaťa, ktorá v obchode odcudzila potraviny pre dieťa (Sunar, výživy a pod.) Medzi odcudzené veci sa jej však priplietlo i víno,” uviedol riaditeľ mestskej polície Jiří Klein.

Všetky produkty boli okamžite vrátené do regálov, pričom žene udelili policajti za krádež vína pokutu. “Následne sa všetci traja strážnici zložili a nakúpili pre jej dieťa nevyhnutné potraviny. Ďakujem týmto trom mušketierom za mimoriadne citlivý a láskavý prístup pri riešení veci. Som na vás pyšný,” dodal riaditeľ, pričom policajti si získali mimoriadne sympatie širokej verejnosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/MP Opava