Je to už takmer mesiac, čo sa zúfalá Lucia prihovára ľuďom z celého Slovenska, ktorí by jej pomohli v pátraní po fenke Kordi. Štvornohý miláčik jej zmizol počas osláv Silvestra, kedy bol napriek zákazu používania pyrotechniky vystrašený a utiekol z ich dvora v obci Kaplná (okr. Senec) nevedno kam.

Lucia okamžite zahájila celoštátne pátranie, pričom navýšila odmenu za nájdenie na 400 €. Podľa slov majiteľky je Cordi ovčiarska mierumilovná fena (Beauceron) s netypickým sfarbením harlekýn (čierna, sivé fľaky, ryšavé packy), mohutnejšia postava. “Je vycvičená, poslúcha, no pravdepodobne bude dezorientovaná. Každé ucho jej rastie iným smerom, má zbrúsené zuby od loptičiek. Má asi 40 kíl, pôsobí veľko, ale nikomu neublíži. Ani deťom. Má epilepsiu a potrebuje lieky!!! Prosím o akékoľvek informácie,” uvádza zdrvená majiteľka.

Ľudí zároveň žiada, aby sa jej nebáli, i keď pôsobí ako kríženec vlčiaka, nakoľko je priateľská a mierumilovná. “Celá situácia je strašne náročná, ale nevzdám to, kým ju nenájdeme. Zaslúži si to, lebo je naša rodina, s ktorou sme prežili veci, na ktoré sa nezabúda,” dodáva Lucia, ktorá túži len po tom, aby sa vrátil jej 9-ročný psík domov. V prípade, že ste Cordi videli, kontaktovať majiteľku môžete na telefónnych číslach 0944 334 550 alebo 0904 289 107. 

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/lucanasalat