Branislav Zurian mal vypovedať aj o osobe Igora Matoviča, hoci ten tvrdenia bývalého šéfa NAKA poprel. Zurian sa rozhodol prehovoriť aj bližšie a detailnejšie o tom, čo sa mal dozvedieť od Borisa Beňu. V hre malo byť podľa jeho slov vydieranie aj obchod.

Zurian uviedol pre  TV JOJ, že stále netuší, s čím konkrétne súvisí jeho obvinenie. Po tom, ako NAKA zasahovala v jeho uzamknutom popradskom byte, sa rozhodol prehovoriť detailnejšie o tom, čo sa mal dozvedieť od „kajúcnika“ Beňu. Zurian hovoril o akomsi bartri expremiéra s vedením SIS.

To slovo barter som tam uviedol hlavne preto, lebo všetko som do trestného oznámenia nedal, nakoľko po dohode s právnikom som si chcel detailnejšie skutočnosti, keď ma bude vypočúvať vyšetrovateľ NAKA alebo vyšetrovateľ UIS (Úrad inšpekčnej služby). Môžem kľudne potvrdiť, že ten barter spočíval v tom, ako mi povedal Beňa, že Makó mal vydierať v tom čase pána Hegera. Mal ho vydierať v súvislosti so šéfom Tiposu, pánom Kaňkom, ktorý mal byť konateľom nejakej spoločnosti Oliva. Tieto dokumenty mal proti pánovi Hegerovi a v tom čase Makó mal s nimi obchodovať,“ šokuje.

Napokon priblížil aj to, o aký obchod sa malo údajne jednať: „To, ako mi povedal zločinec Beňa pri stretnutí, myslím, že to boli dve stretnutia, jedno v kancelárii a jedno v reštaurácii. Raz to bolo v reštaurácii a tam konkrétne mi uviedol, že premiér Matovič im sľúbil zvýšenie rozpočtu o 20 miliónov eur ak zoberú Makóa do Slovenskej informačnej služby. Či sa tak stalo, či je to pravda, neviem, ale toto mne Beňa povedal,“ tvrdí. Generálny riaditeľ Tiposu Kaňka tvrdenia odmietol so slovami, že Oliva je naďalej v súdnom spore s Finančnou správou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: plus.noviny.sk │ Foto: YT, RTVS, Televízia TA3, Denník N