Zurian prehovoril po akcii NAKA: Saková zúri, Grendel odkazuje jediné!

Dátum:

Bývalého šéfa NAKA Branislava Zuriana, ktorý mal nedávno vypovedať aj o Igorovi Matovičovi a Makóovi, hoci expremiér tieto tvrdenia rázne poprel, navštívila v piatok razia z NAKA.  Zurian sa napokon rozhodol prehovoriť a po akcii zareagovala aj Denisa Saková a Gábor Grendel.

Exšéf NAKA sa momentálne zdržiava v zahraničí, pričom v piatok do Zurianovho príbytku vtrhla policajná inšpekcia, ktorá vylomila dvere na jeho popradskom byte. Pre Televíziu Markíza poskytol krátko na to exkluzívny rozhovor, v ktorom vyzradil, že vyšetrovateľ mu zatiaľ neuviedol dôvod prehliadky, ani ďalšie skutočnosti. Má sa však údajne jednať v súvislosti s Beňovou výpoveďou o obvinenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a z ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti.

Zurian je ale presvedčený, že keďže nebol doposiaľ vypočutý, za všetkým je strach: „Ja si myslím, že sa boja niektorí ľudia pravdy… Začína sa tu kriviť právo a toto je výsledok,“ uviedol na margo svojich problémov. Na sociálnej sieti sa rozzúrila aj exministerka Denisa Saková z Hlasu: „Kedy toto šialenstvo skončí? Dnešná razia u bývalého riaditeľa NAKA Branislava Zuriana, ktorý skončil vo svojej funkcii len pred šiestimi dňami, ma utvrdila v presvedčení, že to, čo sa na Slovensku deje, nie je žiadne očisťovanie krajiny, ale jakobínska doba, kde dochádza k boju silových zložiek a vybavovaniu si účtov navzájom,“ napísala a dodala, že Zuriana pozná ako čestného policajta, ktorý si zaslúži rešpekt krajiny.

Po jej slovách sa ale ozval aj poslanec OĽaNO Gábor Grendel, ktorý jej poslal jednoznačný odkaz: „Polícia chcela ráno zadržať Branislava Zuriana. Exšéfa NAKA, ktorého si do tejto funkcie vybral ešte Milan Lučanský a Peter Kovařík si ho ponechal… Už pred voľbami sme sa z Kočnerovej Threemy dozvedeli, v akom rozklade bol štát za vlády Smeru. Dnes sa však ukazuje, že ten rozklad neskončil. Ak je obvinenie exšéfa NAKA odôvodnené, je to zlé, ak nie je, je to ešte horšie. Z doteraz zverejnených informácií sa to nedá posúdiť (hoci exministerka Saková to už dokázala…),“ napísal a dodal, že Slovensko treba akútne postaviť odznova.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk, FB/Denisa Saková, Gábor Grendel │ Foto: TA3, YT/Aktuality.sk

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...