Branislava Zuriana po odchode z NAKA obvinili zo zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej skutočnosti, no krátko na to obvinenia zrušili. Teraz sa rozhodol prezradiť ďalšie zarážajúce informácie o tom, čo si mali v SMS písať policajti.

Zurian, ktorého obvinenia krátko po zadržaní zrušili, sa rozhodol prehovoriť o viacerých skutočnostiach. Bývalý šéf NAKA tvrdí, že súčasný minister vnútra Roman Mikulec mal v minulosti prijať úplatok v súvislosti s jedným IT projektom. Ten ale tieto tvrdenia rázne odmieta a za všetkým vidí ďalšie sprisahanie voči jeho osobe: „Moja osoba bola už v minulosti viacnásobne podrobená diskreditačným spravodajským hrám. Teraz je zrejmé, že ide o to isté,“ napísal na sociálnej sieti Mikulec so slovami, že dúfa v skoré objasnenie situácie u OČTK.

Zurian rovnako v rozhovore pre Plus SEDEM DNÍ tvrdí, že z NAKA odišiel kvôli tlakom a po tom, čo zistil, že za Mikulcom mal prísť prokurátor Kysel, ktorý žiadal Zurianov odchod, ako aj špeciálny prokurátor Lipšic. „Uvedomil som si, že ak mám byť ja ten, kto vytvára napätie medzi ÚŠP a NAKA, tak radšej odídem,” tvrdí.

Napokon však šokoval aj slovami, že sa mu cez istého operatívca mali dostať do rúk SMS, ktoré si údajne policajti posielali po smrti generála Lučanského. „Jeden z operatívcov mi poslal screenshot obrazovky, ako si policajti, ktorí robili na Lučanského prípade, cez aplikáciu WhatsApp zvestujú správu o jeho smrti. Bolo tam samé – Yes! Yes! Palec hore. Tešili sa, oslavovali. To bolo strašné,” opisuje nečakane. Či sa však jednalo o pravé SMS a kto konkrétne ich posielal, je nateraz nejasné. Vdova po Lučanskom pritom len pred pár hodinami zverejnila prekvapenie pol roka po generálovej smrti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: FB/Roman Mikulec, Milan Lučanský, Televízia TA3