Presne 30. apríla boli  muži zákona privolaní do rodinnému domu v Ružomberku, kde bola nájdená Zuzana K. († 41) bez známok života. Nevládne telo ženy našla jej dcéra, pričom sa na prvý pohľad zdalo, že len spí. Vyšetrovanie sa iba mesiac po tragédií však pohlo míľovými krokmi.

V rodinnom dome bola koncom mája nájdená v posteli žena prikrytá paplónom, pričom vyzerala, akoby len spala. Podľa pitvy ju však neznámy násilník znásilnil a následne ju zaškrtil. Vrah nakoniec z miesta vraždy ukradol všetko zlato, cennosti aj platobné karty, a dokonca za sebou zamkol.

Na základe zistených dôkazov zo strany polície došlo k radikálnemu kroku. Muži zákona totiž zadržali podozrivého Ľubomíra B. (34) z Liptovskej Osady. Zavraždená Zuzana mala dokonca tri dni pred smrťou volať na tohto muža políciu. Všetko tak nasvedčuje tomu, že polícia zatkla pravého vraha a momentálne sa spracováva podnet na jeho vzatie do väzby.

Dcéra zosnulej si však uvedomuje, že nájdenie páchateľa jej už milovanú mamu nevráti. ,,Slovami sa ani nedá vyjadriť, čo prežívame a ako veľmi nám chýba. Posielam ti obrovskú pusu do nebíčka. Verím, že si stále s nami a dávaš na nás pozor. Navždy v mojom srdci. Ľúbim Ťa, Maminka!“ napísala na sociálnej sieti.

Zdroj: topky.sk  |  Foto: Facebook/Polícia SR, Facebook/Zuzana K.