Názory na očkovanie, predovšetkým v posledných rokoch nie sú jednotné. Kým jedna skupina ľudí a lekárov je presvedčená, že vakcínu je potrebné brať ako bežnú rutinu, druhý tábor je proti očkovaniu zásadne proti. Svoje o tom vie aj Zuzana, ktorá si bola istá, že robí správnu vec na odporúčanie doktora. Takmer kvôli tomu však zaplatila životom.

Očkovanie patrí medzi jednu z najdiskutovanejších tém v oblasti slovenského zdravotníctva. Mnohí sú presvedčení, že vakcína je životne dôležitá, zatiaľ čo iní sa domnievajú, že očkovanie môže byť spúšťačom autizmu. Tejto problematike sa venovali aj v najnovšej epizóde relácie V siedmom nebi, kde Zuzana porozprávala svoj príbeh, keďže absolvovala preventívne očkovanie proti vírusu HPV.

Prišli však nečakané komplikácie, keď cítila silné bolesti hlavy, stratila chuť a cit v končatinách. Na pohotovosti skončila trikrát, no lekári ju poslali domov s vyjadrením, že to nebude nič vážne. Doma sa jej stav však natoľko zhoršil, že bolo nutné privolať sanitku.

Nakoniec jej bol diagnostikovaný Gullianov-Barrého syndróm, čo je autoimunitné ochorenie, ktoré môže skončiť úplným ochrnutím, ba dokonca smrťou. Lekári ju museli uviesť do umelého spánku, pričom neverili, že prežije. Nakoniec sa však Zuzana pozviechala, no zostala ochrnutá. Osudom skúšaná žena sa ale nevzdáva, rehabilituje a jej stav sa stále zlepšuje, no liečba je finančne nákladná.

Na pomoc jej tak prišiel Vilo Rozboril s celým tímom, pričom ochrnutej žene umožnili pobyt v centre ADELI v Piešťanoch, kde ju opäť postavili na nohy. Zuzane sa tak splnil sen, keďže si túžila so svojím synom Palom zatancovať na jeho stužkovej, čo sa jej napokon splnilo. V štúdiu sa tak následne objavila sebavedomá žena vďačná za svoju rodinu, ktorá ju podporovala aj v tých najhorších časoch.

Zdroj: joj.sk  |  Foto: joj.sk, Facebook/V siedmom nebi