Prezidentka SR si pred pár dňami prevzala počas návštevy Českej republiky významné ocenenie. Predseda Senátu Parlamentu Miloš Vystrčil odovzdal Zuzane Čaputovej striebornú medailu Senátu ČR. Hlava štátu si tak vyslúžila mimoriadnu poctu.

Zuzana Čaputová, ktorá vyjadrila ľútosť nad smrťou novinára, si pred niekoľkými dňami pri návšteve Česka vyslúžila poctu. Od predsedu Senátu Parlamentu ČR Miloša Vystrčila si prevzala striebornú medailu Senátu ČR za mimoriadnu starostlivosť o pravdu, slobodu, politickú kultúru a vládu práva.

Chcem vám poďakovať za to, ako sa správate a akým spôsobom dávate príklad ostatným. Som hrdý na to, že vás tu môžem privítať a oceniť vás. Chcem vám a celému Slovensku popriať všetko dobré a pozdravujte v mene Senátu celé Slovensko,” povedal v prejave Vystrčil.

Vo Valdštejnskom paláci som z rúk predsedu senátu Miloša Vystrčila prevzala Striebornú medailu Senátu Parlamentu Českej republiky. Vnímam ju nielen ako ocenenie mojej osoby, ale aj ako ocenenie dobrých vzťahov medzi Čechmi a Slovákmi. Ak by som sa mala o toto ocenenie s niekým symbolicky podeliť, boli by to najmä neviditeľné ženy a muži, bez ktorých by sa náš prechod k slobode, pluralite a liberálnej demokracii v Novembri 89 nepodaril,” uviedla na sociálnej sieti prezidentka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Zuzana Čaputová