Politika Zuzana Čaputová je na Ukrajine: FOTO v nepriestrelnej veste a prilbe!

Zuzana Čaputová je na Ukrajine: FOTO v nepriestrelnej veste a prilbe!

Premiér Eduard Heger spoločne s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou navštívil začiatkom apríla Ukrajinu na znak prejavenia podpory. Na rade bola Zuzana Čaputová, ktorá dlhšie zvažovala termín zahraničnej cesty, no napokon vycestovala k našim susedom.

Zuzana Čaputová sa momentálne nachádza na Ukrajine, pričom sa už stihla stretnúť s prezidentom Volodymyrom Zelenským a následne vystúpila s povzbudivým príhovorom aj pred poslancami ukrajinského parlamentu. Podľa jej slov je táto návšteva spôsobom vyjadrenia podpory Ukrajine.

Naša prezidentka prišla do miest Boroďanka a Irpiň blízko Kyjeva, v ktorých ruská armáda útočila na civilné ciele ako školy, obytné domy či kultúrne centrá. ,,Vy ste naše oči v Európe, vy vidíte, čo sa tu stalo. Ďakujeme, že ste prišli,“ s týmito slovami privítala Čaputovú predstaviteľka mesta Irpiň.

Známa blondínka mala možnosť vidieť na vlastné oči katastrofálne následky útokov ruských vojakov, ktorí sa neštítili bombardovať a ostreľovať nevinné ženy, mužov i deti. ,,Verím, že keď pominie táto nočná mora, Ukrajina znovu rozkvitne. Tak, ako už dnes rozkvitli kvety medzi zruinovanými domami v Boroďanke alebo Irpiňi,“ s nádejou napísala na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Zuzana Čaputová  |  Foto: FB/Zuzana Čaputová, dennikn.sk

Exit mobile version