Zuzana Čaputová sa tento týždeň zúčastnila na niekoľkodňovej návšteve Japonska, počas ktorej bola okrem iného aj hosťom na intronizácií nového cisára Naruhita. Na banket s hosťami si prezidentka zvolila dlhé tmavé šaty, ktorými ohúrila širokú verejnosť.

Zuzana Čaputová tento týždeň vycestovala do ďalekého Japonska, kam bola pozvaná. Prezidenti mnohých krajín sa tak zúčastnili intronizácie nového japonského cisára Naruhita, ktorý prevzal trón po abdikácií predchádzajúceho panovníka Akihita koncom apríla.

Prezidentka, ktorá očarila šatami na návšteve v New Yorku, sa objavila uplynulý utorok na samotnej ceremónií, kedy Naruhito zasadol na tzv. chryzantémový trón svojho otca. Počas oficiálnej udalosti mala Čaputová oblečené lilavé šaty s dlhým bielym plášťom, ktoré však už onedlho vystriedala.

Na večernom bankete s pozvanými hosťami z celého sveta vystúpila naša hlava štátu z limuzíny v elegantných dlhých modro-čiernych šatách, ktorými dokonale ladila s kultúrou krajiny samurajov a vychádzajúceho slnka. “Som veľmi rada, že som dostala pozvanie zúčastniť sa na intronizácii nového cisára Naruhita a osobne mu za Slovensko poblahoželať. Dynastia japonských cisárov je najdlhšie vládnucou dynastiou na svete. Cisári z tohto rodu vládnu krajine už 1 500 rokov,” dodala Čaputová, ktorá sa na Slovensko vráti 24. októbra.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Instagram/zuzana_caputova