Povolanie pedagóga patrí bezpochyby medzi najnáročnejšie zamestnania. Učiteľ musí mať schopnosť žiaka zaujať, naučiť aj sprevádzať po strastiplnej ceste vedomostí. Prinútiť mladého študenta počúvať nie je jednoduché. Čo sa však deje, keď to musí učiteľ zvládnuť cez monitor počítača?

Už je tomu rok, kedy deti a učitelia zmizli zo školských tried a prešli na dištančnú výučbu. Prezidentka pripomína, aké je dôležité, aby sa deti vrátili do škol, a to najmä pre ich duševné zdravie. Zuzana Čaputová sa pri príležitosti Dňa učiteľov prihovorila pedagógom s povzbudzujúcimi slovami.

„V boji s vírusom sme taktiež pochopili, ako veľmi potrebujeme špičkových vedcov a odborníkov. Títo ľudia boli pred rokmi sami žiakmi, sedeli v školských laviciach a stretli učiteľa, ktorý v nich kultivoval schopnosť mať otvorené oči, myseľ a zapálil v nich túžbu po poznaní. Vďaka týmto poznatkom budeme schopní zachrániť obrovské množstvo ľudských životov.“

Zuzana Čaputová taktiež zdôrazňuje, že pandemická situácia prehĺbila dôsledky sociálnych rozdielov medzi deťmi. Vzhľadom k tomu, že nie každý študent má prístup k prostriedkom umožňujúcim online prezentáciu, prezidentka verí, že deti sa do škôl čoskoro vrátia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/zuzana_caputova | Video: streamable.com | Foto: IG/zuzana_caputova, pixabay.com