Zuzana Čaputová odsúdila masaker v Buči: ,,Toto je číre zlo, ktoré..!“

Dátum:

Celým svetom preleteli fotografie z ukrajinského mesta Buča, ktoré sa nachádza severozápadne od Kyjeva. Na uliciach ležia desiatky mŕtvol, a dokonca mala ukrajinská armáda nájsť aj masový hrob. K desivým udalostiam sa najnovšie vyjadrila i Zuzana Čaputová.

Médiami sa šíria aktuálne zábery z ukrajinského mesta Buča, ktoré bolo niekoľko týždňov okupované ruskou armádou. Po ich odchode na miesto vyrazili ukrajinskí vojaci, ktorým sa naskytol hrozný pohľad. Pozdĺž ulíc ležali desiatky mŕtvol, a dokonca bol objavený aj masový hrob, v ktorom bolo nájdených takmer 300 civilistov.

Mnohé obete mali zaviazané ruky a následne boli popravené ruskými vojakmi. Z desivých fotografií bola zhrozená aj Zuzana Čaputová, ktorá smrť nevinných ľudí označila za symbol hrôzy na Ukrajine. Vplyvná blondínka je presvedčená, že pohľad na mŕtve telá otrasie každým človekom. ,,Toto je číre zlo, ktoré treba zastaviť, lebo ono sa nezastaví pred ničím,“ napísala na sociálnej sieti.

Prezidentka zdôrazňuje, že je nutné naďalej pokračovať v sprísňovaní sankcií pre Rusko, no taktiež pomáhať Ukrajine v boji s ruskou armádou. Podľa slov Čaputovej je jednou z priorít bezpečnostných zložiek vyšetriť a potrestať všetkých vojnových zločincov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Zuzana Čaputová  |  Foto: FB/Zuzana Čaputová, Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...