Prezidentka SR pred niekoľkými dňami oznámila verejnosti, že sa aj ona nakazila koronavírusom, čo preukázal pozitívny test. Po dvanástich dňoch od kladného výsledku je na hlase Zuzany Čaputovej počuť miernu únavu, pričom priznala pracovné vyčerpanie.

Zuzana Čaputová má od vymenovania do najvyššej funkcie plné ruky práce a okrem pandémie a vojny čelí taktiež rozbrojom na domácej politickej scéne. Pred niekoľkými dňami hlava štátu zistila, že má pozitívny výsledok na koronavírus a putovala tak do karantény.

Ako prezradila portálu televízie JOJ Noviny.sk, nakaziť sa mala aj jej kolegyňa z paláca, hoci ani jedna netuší, kde k tomu mohlo dôjsť. V karanténe, odkiaľ čiastočne pracovala z domu, jej robila spoločnosť aj dcéra Lea. S partnerom Jurajom Rizmanom čas netrávila, keďže ho nechcela podľa svojich slov nakaziť.

Čaputová, do ktorej sa obul v relácii Na telo minister Igor Matovič, ešte nie je úplne fit, čo bolo prezidentke počuť aj na hlase. Ako prezradila, za tým, že ju ochorenie zmohlo na konci pandémie, bola obrovská pracovná vyťaženosť. „Už sa zdalo, že sa mi to vyhýba. Moje vyčerpanie z práce bolo tak veľké, že to na mňa jednoducho sadlo,“ odvetila. Napokon odhalila, že ešte stále nie je rozhodnutá, či bude v prezidentských voľbách opäť kandidovať a momentálne sa sústredí na prácu. Chystá sa však absolvovať dovolenku na Slovensku, no najbližší mesiac čakajú prezidentku viaceré povinnosti, vrátane napätej situácie okolo protiinflačného balíčka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk │ Foto: Televízia JOJ