Celý svet sa v týchto chvíľach zmieta v neľahkej situácii, za ktorou stojí pandemické ochorenie koronavírus. Dlho očakávaná druhá vlna nákazy udrela v plnej sile už aj na Slovensku, kde vláda iba pred okamihom prijala nové bezpečnostné opatrenia. V dôsledku zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie sa k občanom prihovorila aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá vystúpila s prejavom vo vysielaní RTVS.

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v pondelok 28. septembra postavila pred televízne kamery, kde sa prihovorila občanom Slovenskej republiky. V krátkom príhovore apelovala na občanov, aby rešpektovali opatrenia vychádzajúce z dát a odborných posudkov, pričom poukázala na skutočnosť, že zodpovednosť verejnosti spočíva v solidarite a ohľaduplnosti.

„Začnime prosím tým, čo je najmenej bolestivé a zároveň najúčinnejšie. Nezľahčujme situáciu, v ktorej sa nachádzame a nosme rúška všade tam, kde je to potrebné. Nasadiť si rúško, pamätať na odstup a použiť dezinfekciu trvá sekundy. Sekundy, ktoré môžu pre tých najzraniteľnejších znamenať roky života, ktorý sa neskončí predčasne. Naše sekundy dnes teda znamenajú roky života pre iných,“ prosí verejnosť prezidentka.

Príhovor prezidentky v plnom znení

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS