Zuzana Čaputová má za sebou jedinečnú skúsenosť, kvôli ktorej vycestovala do neďalekého Vatikánu. Prvá dáma Slovenskej republiky sa v uplynulých hodinách stretla s hlavou cirkvi, pápežom Františkom, ktorý poslal všetkým občanom krajiny prívetivé slová plné zmierenia a nádeje.

Prezidentka Zuzana Čaputová vycestovala v nedeľu (13. decembra) do Vatikánu, aby sa v pondelok stretla s pápežom Františkom. O jedinečnej návšteve následne prehovorila na sociálnej sieti, kde zdieľala i fotografie s hlavou cirkvi. Ako prezradila, pápaž posiela na Slovensko pozdravy, pričom na našu krajinu, ktorá je mu srdcu blízka, myslí predovšetkým v týchto ťažkých časoch. „Odkazuje nám, že máme vydržať, bojovať a hlavne držať spolu. Jeho slová počas nášho osobného rozhovoru boli nesmierne upokojujúce. Boli to slová zmierenia a nádeje,“ uviedla prezidentka v úvode svojho vyjadrenia.

Dvojica spolu konverzovala o prehlbujúcom sa rozdelení v spoločnosti a ocenila pápežov postoj k chudobným či ľuďom v núdzi. Práve ten považuje za mimoriadne inšpirujúci. „So Svätým Otcom nás spája presvedčenie, že jednou z najdôležitejších úloh, ktorá pred nami dnes stojí, je zjednotiť naše spoločnosti, upokojiť ľudí, spojiť naše krajiny, ukázať, že v časoch naozajstného ohrozenia vieme odložiť spory, spolupracovať a vrátiť sa k základným hodnotám lásky k blížnym,“ uzavrela prezidentka.

Ako dodala, samotný pápež požiadal o stretnutie bez rúšok, ku ktorému napokon došlo po pretestovaní sa na koronavírus. Pri príležitosti návštevy Vatikánu priniesla pápežovi Františkovi dary zo Slovenska. Konkrétne išlo o obraz Sedembolestnej panny Márie z dielne autorky Kataríny Vavrovej, štyri sviečky pre Svätého Otca zo sociálneho podniku od ľudí v ťažkých životných situáciách a 10 000 PCR testov na pomoc ako dar od uznávaného biochemika Pavla Čekana.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/Zuzana Čaputová