V štvrtok 11. júna otriasol celým Slovenskom desivý incident z Vrútok, kedy len 22-ročný mladík vtrhol na pôdu základnej školy a nožom tu zaútočil na nič netušiacich žiakov a učiteľov. K nešťastiu sa napokon vyjadrila i prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá na sociálnej sieti zverejnila slová plné ľútosti a pokory.

V uplynulých hodinách došlo v Žilinskom kraji k agresívnemu útoku 22-ročného muža, ktorý vtrhol do základnej školy vo Vrútkach. Mladík v minulosti navštevoval práve túto inštitúciu, kde jeho rukou zomrel zástupca riaditeľky a ďalších 7 osôb ostalo zranených. K celej situácii sa vyjadril aj policajný prezident Milan Lučanský, ktorý uviedol detaily desivého incidentu. Okrem množstva Slovákov však tragédia otriasla aj Zuzanou Čaputovou, pričom tá takmer okamžite po nešťastí venovala obetiam besnenia zopár empatických slov.

“Cítim obrovský smútok a žiaľ nad tragédiou vo Vrútkach. Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine obete útoku a podporu všetkým zraneným deťom, učiteľkám a policajtom. Nerozumiem a nepoznám pozadie tohto šialeného útoku. Telefonovala som s ministrom vnútra, ktorý ma informoval, že situácia je pod kontrolou. Všetkým učiteľkám, učiteľom, policajtom, deťom a ich rodičom, ktorí zažili ťažké chvíle strachu, chcem vyjadriť podporu. Myslím na vás. Nech je v tejto chvíli naša solidarita s vami aj prejavom odmietnutia násilia v akejkoľvek podobe,” odkázala prezidentka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Z.Č.