Celé Slovensko svojho času sledovalo prípad mladého muža, ktorý sa dostal do väzenia potom, čo u seba prechovával ľahké drogy. Dnes 28-ročnému Róbertovi Džunkovi po pobyte za mrežami udelila prezidentka Zuzana Čaputová milosť.

Róberta Džunka chytila v roku 2017 polícia s tým, že u seba prechovával 12 gramov, v dôsledku čoho dostal podmienku na 30 mesiacov. O dva roky neskôr bol opäť prichytený so 7,7 gramami mari*uany, pričom bol Okresným súdom v Košiciach odsúdený na 12,5 roka nepodmienečne. Trest bol následne mladíkovi skrátený na 10 rokov, kým v januári 2022 Krajský súd v Košiciach rozsudok zrušil a skrátil ho na polovicu.

Po 29 mesiacoch vo väzení dostal Róbert milosť od samotnej prezidentky Zuzany Čaputovej, avšak jej rozhodnutiu stále nedokáže uveriť. „Je to neopísateľný pocit, ešte stále tomu neverím. Ťažko sa mi hľadajú slová, lebo všetci dookola plačeme od radosti. Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí za tie skoro štyri roky bojovali za zníženie trestov, ktoré sú v prípade konope na Slovensku nezmyselne vysoké a nič neriešiace, a tým, ktorí na mňa mysleli a akýmkoľvek spôsobom ma podporovali,“ povedal Džunko.

Zároveň uviedol, že jeho postoj k držaniu drog sa radikálne zmenil a dnes by to už neurobil. V čase zadržania mal však predmetné pri sebe z medicínskych účelov, nakoľko po operácii kolena hľadal uvoľnenie od bolesti bez využívania medikamentov. „Nakoľko som v tom čase pracoval ako rušňovodič a chodil som na turnusy do Bratislavy, mesta, ktoré som dobre nepoznal, rozhodol som sa zaobstarať si určité množstvo pre osobnú spotrebu vopred. Bohužiaľ, v ten večer som zabudol, že ho mám vo vrecku. Skrátka som to zabudol vyložiť,“ prezradil o osudnom momente.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: TV Noviny