Zuzana nedostala výhru 400-tisíc eur: Vláda sa rozhodla, že…!

Dátum:

Očkovacia lotéria začala 15. augusta, pričom už prvé vysielanie vyvolalo búrlivé reakcie zo strany verejnosti. Dôvodom bola predovšetkým Zuzana, ktorá bola vyžrebovaná, no o rozprávkovú výhru 400-tisíc eur prišla. Do celej kauzy sa dokonca zamotal aj minister financií.

Zaočkovaná Zuzana pozerala prvú epizódu očkovacej lotérie na internete, v dôsledku čoho mala posun signálu pri online vysielaní o niekoľko sekúnd. Nebola tak schopná povedať správne heslo v časovom intervale 20 sekúnd a prišla o 400-tisíc eur. ,,Síce podľa štatútu Zuzana nevyhrala, ale podľa citu a ľudskosti by vyhrať mala,“ povedal minister financií pred pár týždňami, ktorý chcel spravodlivosť pre výherkyňu.

Po šokujúcom incidente došlo k zmene pravidiel pri žrebovaní a následnom získaní správneho heslo od výhercov. Podľa Matoviča totiž pracovníkom televízie RTVS ani rezortu financií vôbec nenapadol možný posun signálu pri internetovom vysielaní. V posledných týždňoch sa prípadom Prešovčanky zaoberali právnici a najnovšie už aj politici.

Vláda totiž pred pár hodinami pozmenila zákon v súvislosti s vyplatením výhry Zuzane z dôvodov tzv. ,,hodných osobitého zreteľa“. Po novom, vyhlasovateľ očkovacej lotérie môže priznať výhru osobe, ktorá bola vyžrebovaná, no výhru nezískala kvôli technickým okolnostiam. Zmenou zákona sa bude zaoberať ešte parlament, no viaceré politické strany avizovali, že súhlasia s priznaním výhry v tomto konkrétnom prípade.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Úrad vlády SR, RTVS, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...