Prvá epizóda očkovacej lotérie vyvolala búrlivé diskusie, pričom sa dočkala predovšetkým negatívnych komentárov. Dôvodom boli zaočkovaní Slováci Zuzana a Matej, ktorí prišli o rozprávkovú výhru. V prípade Prešovčanky sa však stále zvažuje možnosť, že jej suma napokon bude vyplatená.

Moderátori Marcel Forgáč a Vera Wisterová sa pustili do losovania výhercov s veľkým nadšením, v dôsledku čoho jeden z nich zložil telefón. Matej z Ružindola totiž po pár sekundách ukončil telefonát, keďže po zdvihnutí mali moderátori začať kričať a muž si myslel, že ide o nejaký žart. Prišiel tak o 100-tisíc eur.

Omnoho viac diskutovanou témou je však Zuzanin telefonát, keďže prišla kvôli pomalému internetu o 400-tisíc eur. Nepovedala tak heslo v časovom intervale 20 sekúnd. Samotný Igor Matovič priznal, že posun signálu pri online vysielaní si dovtedy nikto neuvedomil. ,,Síce podľa štatútu Zuzana nevyhrala, ale podľa citu a ľudskosti by vyhrať mala,“ povedal minister financií vo zverejnenom videu.

Podľa slov Zuzaninej mamy si myslela, že ide o vtip, keď jej oznámili plánované stretnutie s predsedom strany OĽaNO a riaditeľom televízie RTVS. Po rozhovore sa však nechcela postaviť pred kamery a odišla. Prešovčanka má byť totiž introvertka a nerada sa rozpráva s cudzími ľuďmi, takže je pochopiteľné, že medializácia tohto prípadu ju neteší.

Mama zaočkovanej Slovenky napokon odovzdala médiám odkaz od svojej dcéry, ktorá sa v tom čase nachádzala v práci. ,,Nechce sa k tejto záležitosti vyjadrovať, odmieta sa o tom s kýmkoľvek rozprávať,“ povedala pre plusku.sk. Dôvodom majú byť aj komentáre na sociálnej sieti, ktoré prerástli do útokov, no aj silnej podpory. ,,Je v tom veľa emócií. Všelijakí ľudia píšu. Aj keď si myslím, že pozitívnych komentárov je viac,“ dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: RTVS, Pixabay