Zuzana Čaputová musela už viackrát čeliť nepríjemnému vyhrážaniu sa a hrozbám. Nahlas sa o tom hovorilo počas prezidentskej kampane, no najnovšie prišli so šokujúcimi odhaleniami aj jej blízki ľudia.

Zuzana Čaputová, ktorá nedávno získala prestížne ocenenie a 50-tisíc eur, musela už počas prezidentskej kampane čeliť nepríjemnému vyhrážaniu sa a hrozbám. Tieto slová potvrdil predseda strany PS Michal Truban v jednom z televíznych rozhovorov, pričom prezidentka si v tom období najala ochranku. V prezidentskom paláci je vyše dvoch mesiacov, no až teraz vyplávali na povrch ďalšie šokujúce odhalenia.

Juraj Rizman, blízky človek z jej tímu, ktorý má na starosti poradenstvo v oblasti životného prostredia, sa s Čaputovou stretol pri riešení známej pezinskej skládky v roku 2008. V rozhovore s Michalom Kovačičom v relácii Fair Play na portáli Aktuality priznal, že prezidentku vtedy radšej nenechávali ísť samú ani domov. “Po stretnutiach, ktoré sme mali, sme ju sprevádzali radšej domov. Boli tam priame aj nepriame vyhrážky, že by sa jej niečo mohlo stať. V tom čase začali prichádzať signály, že by sme niektorí mohli byť v ohrození. Týkalo sa to hlavne Zuzany Čaputovej,” šokuje.

Hoci Rizman nekonkretizoval, kto sa mal Čaputovej vyhrážať, v kauze pezinskej skládky vtedy figurovali viaceré zvučné mená. Jedným z nich bol dnes obvinený Marian Kočner, o ktorom sa v októbri 2018 zmienila aj samotná prezidentka. “Pýtal sa ma, či sa ho bojím. Povedala som mu, že nie. V skutočnosti som sa bála,” priznala vtedy v statuse, ktorý si môžete prečítať nižšie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: Facebook/Zuzana Čaputová, Instagram/zuzana_caputova, YouTube/Refresher