Igor Matovič bol na čele vlády jeden rok, pričom po svojej demisií sa naplno chopil šéfovania rezortu financií. Je však zrejmé, že z udalostí počas koaličnej krízy je značne zatrpknutý a znechutený. Dokonca padli slová o jeho oficiálnom odchode z politiky.

Referencie strany OĽaNO v posledných mesiacoch rapídne klesajú, no Igor Matovič je stále lídrom najsilnejšieho koaličného hnutia. Je však otázne, či by expremiér zabojoval aj v budúcich parlamentných voľbách. ,,Vôbec nie som rozhodnutý. Dávam tomu momentálne jednu k jednej. Je dosť možné, že si poviem, že po tých trinástich rokoch – za dva roky, keď budú voľby, to bude pätnásť rokov – boja za očistu Slovenska proti mafii, veľakrát s holými rukami a sám, asi budem mať toho aj dosť,“ povedal pre aktuality.sk.

Rodák z Trnavy otvorene priznal, že si vie predstaviť aj scenár, kedy nebude kandidovať. Podľa jeho slov sa však zároveň obáva vlastnej bojovnosti, keby nadobudol pocit, že sa mafia opäť vracia k moci. ,,…nedá mi to a budem sa snažiť zabojovať,“ poznamenal politik. Matovič zároveň uviedol, že aj po ďalších vyhraných voľbách by zrejme odišiel z politiky, keďže by zabránil neželaným osobám dostať sa do vlády.

Najnovšie vyjadrenia lídra OĽaNO však nepresvedčili uznávaného politológa. ,,Igor Matovič mal zrejme slabú chvíľku, možno bol opäť rozcitlivený a v tom momente mu z úst ušla veta o možnom odchode z politiky. Ale keďže v politike sa nikdy nehovorí nikdy, treba tento výrok zatiaľ brať s rezervou,“ uviedol Radoslav Štefančík pre tvnoviny.sk. Je nutné poznamenať, že aj Robert Fico sľuboval odchod z politiky v rokoch 2002 a 2010, no nestalo sa tak.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk, tvnoviny.sk  |  Foto: Twitter