Robert Fico sa na posledných tlačových besedách intenzívne zaujíma o činnosť ministerstva vnútra aj o Romana Mikulca. Toho chce nechať na mimoriadnej schôdzi opäť odvolať a nechce dokonca čakať ani do septembra. Minister mu ale posiela jasný odkaz.

Predseda Smeru na posledných tlačových besedách útočí na ministra vnútra Romana Mikulca. Uviedol, že Mikulec mal chodiť do bytu hľadaného Zemana, čo minister odmietol so slovami, Že Fico je zúfalec. Najnovšie zaútočil Robert Fico opäť a okrem zvolania mimoriadnej schôdze podal aj trestné oznámenie proti Milanovi Krajniakovi. “Bolo podané trestné oznámenie proti ministrovi M. Krajniakovi v súvislosti s porušením zákona, kde zneužili právomoc verejného činiteľa, keď spolu s D. Lipšicom vymysleli, ako sa dostane k bezpečnostnej previerke, ktorú potreboval ku kandidatúre na post špeciálneho prokurátora,” uviedol na sociálnej sieti.

Smer plánuje zvolať aj mimoriadnu schôdzu, kde chce odvolať Mikulca z funkcie, a to ešte pred plánovaným 20. septembrom: “Fakty, ktoré SMER – SD už o ministrovi Mikulcovi zverejnil sú tak vážne, že nie je možné čakať do 20. septembra,” objasnil. Avizoval tiež, že sa má chystať policajný zákrok voči známym menám Zurian, Kaľavský, Santusová. “Idú tak ďaleko, že likvidujú jeden za druhým ľudí, ktorí hovoria o manipulácii s trestnými konaniami. To takto chcú zatvárať ústa ľuďom? To myslia úplne vážne? Kde je to, čo stále hovoria, že padni komu padni,“ objavilo sa na Ficovom profile.

Minister Mikulec ale zverejnené informácie o policajnom zákroku voči exšéfovi NAKA Branislavovi Zurianovi, šéfovi operatívy NAKA Jánovi Kaľavskému a vyšetrovateľke policajnej inšpekcie Diane Santusovej poprel. Podľa SME tak urobil pred rokovaním vlády so slovami, že nemá také informácie, pričom Fico klame, vymýšľa a fabuluje. “Neviem, čo mám na to povedať,” dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: YT/HNtelevízia, POSTOJ TV, FB/Robert Fico