Je to iba pár hodín, čo boli zverejnené dve videá, ktoré vznikli dôkladným sledovaním rôznych verejných činiteľov či podnikateľov. Jedným z aktérov vo videách je Robert Fico, ktorý sa rozhodol vyjadriť k záznamom, ktoré sú súčasťou kauzy Očistec.

Portál akutality.sk zverejnil kamerové záznamy, ktoré sa majú považovať za akúsi Gorilu 2. Ide o stretnutia na chate, ktorých sa zúčastnil Robert Fico, Robert Kaliňák, Marek Para, syn Tibora Gašpara a Miroslav Bödör. V prvom videu je témou rozhovoru uväznenie a obvinenia Tibora Gašpara, pričom sa často spomína aj známy kajúcnik Ľudovít Makó.

V druhom zázname Bödör školil Roberta Kaliňáka na pripravovaný výsluch, pričom mu hovorí verziu, ktorá by mohla byť pre nich prijateľnou. Každopádne, cieľom rozhovorov bolo spochybnenie policajného vyšetrovania. Na publikované informácie už zareagoval aj samotný šéf opozičnej strany Smer-SD, ktorý je presvedčený, že ide o ďalší dôkaz, kedy sú demokracia a právny štát na Slovensku v totálnom rozvrate.

Expremiér je presvedčený, že za všetkým je Daniel Lipšic a jeho blízki pracovníci. ,,V akej dôkaznej kríze musí byť špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a jeho nohsledi na Špeciálnej prokuratúre, ak dali sledovať a odpočúvať lídra opozičnej strany na jeho stretnutiach s obhajcami ľudí, ktorých považujem za nevinných. Lipšic a spol. už nemohli urobiť nič iné, aby potvrdili, že patria do rúk spravodlivosti,“ povedal politik vo videu na sociálnej sieti, pričom upozornil, že sa naďalej bude stretávať s obhajcami nevinných ľudí.

Kamerové záznamy si môžete pozrieť >>>TU<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Robert Fico  |  Foto: FB/Robert Fico, Aktuality.sk