27. marca došlo na Aljaške v blízkosti ľadovca Knik k havárií vrtuľníka Airbus AS350 B3, ktorú neprežilo päť osôb. Jednou z nich bol najbohatší Čech Petr Kellner (†56). Na miesto boli vyslané všetky záchranné zložky, pričom bolo zdokumentované aj miesto nehody.

Obeťami tragickej havárie vrtuľníka boli dvaja sprievodcovia chaty Tordrillo Mountain Lodge Gregory Harms a Sean McMannany, pilot vrtuľníka Zach Russel a Česi Benjamin Larochaix a Petr Kellner. Prežil iba snowboardista a fotograf David Horváth, ktorý je vo vážnom stave, no stabilizovaný.

Podľa najnovších informácií vrtuľník narazil do hory iba štyri metre od vrcholu, kde mal pristáť. Následne sa stroj niekoľko sto metrov rútil dole svahom. Presná príčina nehody je naďalej predmetom vyšetrovania, pričom skúmať sa bude aj vrak helikoptéry.

K tragédií došlo 33 kilometrov od mesta Palmer, blízko ľadovca Knik. Telá boli odovzdané štátnemu lekárovi, ktorý vykoná pitvu. Najnovšie boli dokonca zverejnené zábery z miesta havárie zo strany Aljašskej horskej záchrannej skupiny.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: adn.com  |  Foto: Alaska Department Of Public Safety, Twitter