Tretia adventná nedeľa sa nesie v znamení snehu, pečenia koláčov a spolu s ňou pomaly prichádzajú i sviatky lásky a pokoja. Každoročne sa tešíme na Vianoce, aby sme ich oslávili v kruhu najbližších, ktorých skutočne milujeme, žiaľ, toto obdobie nie je šťastným pre každého.

Každoročne po Vianociach hlásia zvieracie útulky preplnené stavy. V malých klietkach sa tlačia psíkovia a mačičky so smutným pohľadom a zlomeným srdiečkom, pretože sa stali len chvíľkovým potešením či rozmarom. Nechcení a odvrhnutí márne čakajú na svojho nového pána, ktorý si ich odvezie domov. Šteniatko z kresleného videa malo to šťastie, že novú majiteľku svojou snahou zaujalo a našlo svoju novú rodinu.

Nanešťastie, realita je však iná a mnoho zvieratiek, hlavne dospelých, nového majiteľa nenájdu. Útulky sú tak často nútené odhodlať sa k ťažkému kroku a nešťastníka navždy uspať. Poriadne si premyslite, či ste schopní zasvätiť svoj čas nevinnému stvoreniu, ktoré bude na vašu starostlivosť odkázané niekoľko rokov.

ZVIERATKO NIE JE DARČEK. ZVIERATKO NIE JE VEC, KTORÚ POUŽIJETE A ZAHODÍTE AKO STARÚ PONOŽKU. ZVIERATKO JE LÁSKA, ODDANOSŤ A RADOSŤ!

Ak ste presvedčení, že to zvládnu vaše deti alebo vy, skúste si svojho miláčika vybrať práve v niektorom z útulkov. Verte, odvďačí sa nezištnou láskou a vernosťou. Stane sa vaším najlepším priateľom aj v najťažších chvíľach. Pre tých, čo radi pomáhajú, no miláčika si dovoliť nemôžu, nevešajte hlavu. Vaša pomoc je nenahraditeľná aj v podobe starej deky, balíčka granúl alebo starej loptičky.

Spomeňte si na tieto riadky počas vianočných nákupov a obdarujte zvieratká z útulku vo vašej blízkosti. Nielenže vás tento skutok zahreje pri srdiečku, ale zároveň pomôžete, aby sa smutné očká aspoň na malú chvíľu rozžiarili.

Zdroj: YouTube