Slovenské mestá pravidelne navštevujú cirkusy, kde vystupujú zvieratá. Slony, tigre či opice už možno ale na Slovensku v cirkusoch neuvidíme. Niektorých táto správa teší, iní si cirkus bez zvierať nevedia predstaviť.  [sociallocker]

Vo viacerých krajinách už cirkusy bez zvierat fungujú. U nás to tak zatiaľ nie je. Ale môže sa to zmeniť. Viaceré organizácie a dobrovoľníci bojujú za to, aby bolo na Slovensku zakázané vystupovanie zvierat v cirkusoch. Petíciu Slobody zvierat podpísalo už viac ako 55 tisíc ľudí.

Toto tigre u nás už možno nebudú musieť robiť

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka pripravuje návrh na zákaz divožijúcich zvierat v cirkusoch. “Budeme musieť ešte bojovať, aby návrh v parlamente aj prešiel,”povedala koordinátorka kampane Silvia Čaňová pre topky.sk a dodáva, že kampaň sa až do prijatia zákona nekončí. Sloboda zvierat vyzýva ľudí, aby takéto cirkusy nenavštevovali. Ak sa vám nebude pozdávať zaobchádzanie so zvieratami, môžete im túto informáciu oznámiť.

“Cirkusové zvieratá iba prežívajú v nekončiacom strese a nedostatku. Vystupovanie zvierat v cirkusoch je demonštratívnym týraním zvierat pred očami verejnosti s jej pasívnym a tichým súhlasom,” uvádza petícia. Na webe Slobody zvierat nájdete argumenty, prečo presadzujú zákaz zvierat v cirkusoch.

Petíciu za zákaz zvierat v cirkusoch podpísalo už viac ako 55 tisíc ľudí

Zdroj: topky.sk | Foto: flickr.com, en.wikipedia.org [/sociallocker]