Igorovi Matovičovi sa pred pár dňami v rozhovore v rádiu s Braňom Závodským podaril nemiestny žart, ktorý poriadne nahneval predstaviteľov Ukrajiny. Premiér sa pokúsil svoju chybu ,,vyžehliť“, no zvolil si zaujímavú cestu.

Predseda koaličnej strany OĽaNO si nedávno v rádiu nevhodne zažartoval, keď uviedol, že za ruskú očkovaciu látku Sputnik V sľúbil Moskve Zakarpatskú Ukrajinu. Jeho vyjadrenie sa dostalo do uší aj samotným predstaviteľom Ukrajiny, ktorí na jeho adresu nešetrili kritikou, pričom ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí žiadalo oficiálne ospravedlnenie.

Za Matovičove nemiestne slová sa už ospravedlnil minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok. Bolo však viac ako zrejmé, že sa čakalo aj na reakciu samotného premiéra. K nej napokon došlo, no politik sa rozhodol nevyužiť sociálnu sieť Facebook, ktorú zásobuje príspevkami takmer každý deň.

Rodák z Trnavy napísal odkaz na sociálnej sieti Twitter, ktorá medzi Slovákmi momentálne nie je tak obľúbená. ,,Postoj Slovenska k územnej celistvosti Ukrajiny bol vždy veľmi jasný. Dodržiavanie medzinárodného práva je nevyhnutné. Ospravedlňujem sa všetkým Ukrajincom za svoju nevhodnú reakciu, ktorá mohla podkopať ich spravodlivé úsilie,“ napísal v anglickom jazyku. Žeby dúfal, že sa jeho ospravedlnenie nedostane medzi slovenských občanov?

Vyjadrenie premiéra na Twitteri

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Twitter/Igor Matovic  |  Foto: FB/Peter Kmec, Twitter/Igor Matovic