V kauze zavraždeného novinára Jána Kuciaka, ktorý spolu s priateľkou Martinou Kušnírovou prišli o život koncom februára, nastal veľký posun. Slovák spoznal záhadného muža na identikite a prehovoril o tom, ako sa s ním zoznámil.

Pred pár dňami zverejnila prokuratúra identikit s tvárou neznámeho muža, ktorý môže poznať dôležité informácie o vražde novinára Jána Kuciaka († 27) a Martiny Kušnírovej († 27). Denníku Nový Čas sa následne ozval istý pán Marek (38), ktorý žije vo Veľkej Mači a v mužovi spoznal svojho bývalého kolegu Miroslava (32). Neskôr vypovedal aj na polícii, kde prezradil všetko, čo o hľadanom mužovi vie.

Prokuratúra sa o neznámeho muža zaujíma najmä z dôvodu, že by mohol disponovať zásadnými informáciami o spáchanej vražde. Marek si pri pohľade na identikit okamžite uvedomil, že ide o Miroslava, s ktorými kedysi pracoval: “Miro v Mači býval asi rok a pol, bol v podnájme. Býval tam s manželkou, dieťaťom a mamou. Ja som došiel z väzenia, teraz sú to asi dva mesiace. Robili sme spolu dva týž­dne v auguste, potom zdrhol z roboty. To bolo niekedy koncom augusta. September už nechodil celý do roboty a potom odišiel do Česka,” prezrádza chlap, ktorého na polícii vypočúvali vyše troch hodín. Hľadaného Miroslava z identikitu vraj našli asi po hodine, no o ďalších krokoch polície netuší.

Miro bol podľa slov Mareka skôr utiahnutý a veľa toho nenarozprával, no občas sa pochválil, že absolvuje zápasy v klietke a údajne sa pozná aj s rodinou Vadalovcov, ktorých spomínal Kuciak v článkoch a ktorých aktuálne rieši taliansky súd. Na záver ale odhaľuje o Mirovi aj čosi znepokojujúce: “Po dedine sa hovorilo, že ako sa stala tá vražda, to bolo niekedy vo februári, že on nechodil do roboty a začal hrať automaty vo veľkom a príjem nemal žiadny. Neviem, či je to on, to sú možno len dohady,” odhaľuje.

Marek tiež naznačil, že kriminalisti mu údajne ukázali cestu vo Veľkej Mači, kde neboli kamery a že to mohol byť práve on a po zoznámení sa s obcou mohol mať vedomosť, kde sú namontované kamery. Úrad špeciálnej prokuratúry ale momentálne vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nemôže poskytnúť žiadne bližšie informácie.

Hľadaný muž z identikitu má byť Miroslav (32)

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/ Polícia SR, YouTube