Pred dvoma rokmi známej americkej herečke menom Shannen Doherty diagnostikovali zákernú chorobu. V súčasnosti má táto veľká bojovníčka poriadny dôvod na úsmev a svojim verným fanúšikom prezradila, čo za tým je.

V marci 2015 zasiahla 46-ročnú herečku poriadne zdrvujúca správa, keď jej doktor oznámil, že má veľmi agresívnu formu rakoviny prsníka. Jej diagnóza bola natoľko vážna, pretože metastázy našli už aj v lymfatickom systéme. Shannen posledné dva roky prešla obrovským peklom, ktoré zahŕňalo nielen chemoterapiu a ožarovanie, ale aj mastektómiu.

Aj počas tohto náročného obdobia bola v neustálom kontakte so svojimi fanúšikmi a to prostredníctvom sociálnej siete Instagram. Pravidelne ich informovala o svojom zdravotnom stave a oni jej zanechávali slová plné podpory. Azda jej najemotívnejším príspevkom bola fotodokumentácia procesu holenia hlavy, kedy sa zbavila svojich krásnych havraních vlasov.

Holenie hlavy bolo pre Shannen naozaj náročné

Shannen má však v súčasnej dobe obrovský dôvod na radosť a prostredníctvom sociálnej siete prezradila, čo za tým je. Herečka zverejnila snímku, na ktorej sedí schúlená na zemi a napísala k nej pár srdcervúcich slov: “Momenty. Stávajú sa. Aj dnešok bol takým momentom. Čo znamená remisia? Už som počula to slovo, no nevedela som, ako na neho reagovať. Dobre správy? ÁNO. Ohromujúce? ÁNO. Ďalšie čakanie. Ako každý človek, ktorý mal rakovinu, vie, že nasledujúcich päť rokov bude rozhodujúcich. Rakovina sa často vracia späť. Mnoho z vás sa podelilo so mnou o svoje príbehy, takže s odľahčeným srdcom budem teraz čakať. A medzičasom sa budem rozhodovať. Rekonštrukcia znamená mnoho operácií. Užívanie tabletky počas nasledujúcich piatich rokov nesie so sebou veľa rizík a vedľajších účinkov. Viem, že som požehnaná. Ale zatiaľ, remisia. Teraz budem len dýchať.” Po náročnom boji je jej choroba konečne na ústupe.

Shannen má konečne dobré správy o svojom zdravotnom stave

Foto | Zdroj: Instagram