Pred niekoľkými dňami informovala novinárka Denníka N Monika Tódová, že jej spolu s kolegom vzniesla prokuratúra obvinenie, pričom trestné oznámenie podal Peter Tóth, kamarát Mariana Kočnera. Krátko po šokujúcej udalosti ale došlo v ich prípade k nečakanému zvratu!

Monika Tódová z Denníka N prevzala spolu s kolegom Konštantínom Čikovským obvinenie, pričom mohli svojím článkom v roku 2018 ohroziť dôvernú a vyhradenú skutočnosť. Trestné oznámenie na dvojku novinárov podal kamarát Mariana Kočnera Peter Tóth. Vyšetrovateľ z okresného policajného riaditeľstva Bratislava III napokon vzniesol obvinenie.

Novinárom hrozil v prípade preukázania viny ročný trest, no v prípade došlo len niekoľko hodín po medializácií k zásadnému zvratu. Generálny prokurátor Žilinka vydal 20. septembra pokyn, aby krajský prokurátor v Bratislave urýchlene preskúmal zákonnosť a opodstatnenosť uznesenia policajta, ktorý obvinenie vzniesol.

Prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava dňa 21. septembra 2021 po preskúmaní vyšetrovacieho spisu v rámci dozorového oprávnenia rozhodol, že uznesenie (…)  zrušil ako nezákonné a neopodstatnené, ale aj arbitrárne, pričom uložil poverenému príslušníkovi PZ, aby vo veci znovu konal a rozhodol,“ uviedol Denník N.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: FB/Monika Tódová