ZVRAT v prípade smrti podnikateľa Bilasa: Zabilo ho vlastné auto?!

Dátum:

Koncom apríla sme vás informovali o nečakanej smrti podnikateľa Rastislava Bilasa. V osudný moment sa v dome nachádzali aj ďalšie štyri osoby, ktoré mali omnoho viac šťastia. Vyšetrovanie polície však ukazuje, že malo ísť nešťastnú nehodu.

Známeho podnikateľa Rastislava Bilasa našli 29. apríla vo svojom dome v bratislavskom Starom Meste bez známok života. Dve ženy a dve deti boli prevezené do nemocnice, pričom sa nachádzali mimo ohrozenia života. Predbežné vyšetrovanie potvrdilo otravu neznámym plynom, v dôsledku čoho zasahovala protichemická hasičská jednotka.

Muži zákona už vtedy riešili alternatívu, že sa 48-ročný muž a celá jeho rodina nadýchala výfukových splodín. Vyšetrovatelia mali prísť najnovšie s verziou, že auto na hybridný pohon sa zrejme naštartovalo samo. Bilas sa mal v ten moment nachádzať v obývačke nad garážou, kde spal, a práve to sa mu stalo osudným.

Motoristický expert objasnil, že v istých prípadoch sa môže auto tohto typu naštartovať aj samo, aby si mohlo dobiť batériu. „Je to možné. Hybridné vozidlá, a to plug-in hybridné a aj klasické hybridné, môžu počas státia so zapnutým zapaľovaním priebežne zapínať a vypínať spaľovací motor, a teda počas tohto času produkovať emisie – výfukové plyny,“ uviedol redaktor časopisu Auto Motor a Šport Erik Stríž pre plusku.sk.

Stríž sa zamýšľa aj nad možnosťou, že hybridné auto nebolo vypnuté správne, čiže automatická prevodovka nebola v polohe P. Do úvahy prichádza aj alternatíva, že vodič zabudol vypnúť zapaľovanie a odišiel od vozidla bez kontroly či zamknutia mysliac si, že sa moderné vozidlo vypne samo. Všetky verzie sú momentálne predmetom vyšetrovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk, aktuality.sk  |  Foto: TV Markíza

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...