Koncom apríla sme vás informovali o nečakanej smrti podnikateľa Rastislava Bilasa. V osudný moment sa v dome nachádzali aj ďalšie štyri osoby, ktoré mali omnoho viac šťastia. Vyšetrovanie polície však ukazuje, že malo ísť nešťastnú nehodu.

Známeho podnikateľa Rastislava Bilasa našli 29. apríla vo svojom dome v bratislavskom Starom Meste bez známok života. Dve ženy a dve deti boli prevezené do nemocnice, pričom sa nachádzali mimo ohrozenia života. Predbežné vyšetrovanie potvrdilo otravu neznámym plynom, v dôsledku čoho zasahovala protichemická hasičská jednotka.

Muži zákona už vtedy riešili alternatívu, že sa 48-ročný muž a celá jeho rodina nadýchala výfukových splodín. Vyšetrovatelia mali prísť najnovšie s verziou, že auto na hybridný pohon sa zrejme naštartovalo samo. Bilas sa mal v ten moment nachádzať v obývačke nad garážou, kde spal, a práve to sa mu stalo osudným.

Motoristický expert objasnil, že v istých prípadoch sa môže auto tohto typu naštartovať aj samo, aby si mohlo dobiť batériu. „Je to možné. Hybridné vozidlá, a to plug-in hybridné a aj klasické hybridné, môžu počas státia so zapnutým zapaľovaním priebežne zapínať a vypínať spaľovací motor, a teda počas tohto času produkovať emisie – výfukové plyny,“ uviedol redaktor časopisu Auto Motor a Šport Erik Stríž pre plusku.sk.

Stríž sa zamýšľa aj nad možnosťou, že hybridné auto nebolo vypnuté správne, čiže automatická prevodovka nebola v polohe P. Do úvahy prichádza aj alternatíva, že vodič zabudol vypnúť zapaľovanie a odišiel od vozidla bez kontroly či zamknutia mysliac si, že sa moderné vozidlo vypne samo. Všetky verzie sú momentálne predmetom vyšetrovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk, aktuality.sk  |  Foto: TV Markíza