To snáď ani nie je pravda! To je veta, ktorú si zrejme pomyslia mnohí. V prípade záhadnej smrti malého Tadeáška z Mělnicka došlo k zásadnému zvratu. Matka Veronika pôvodne tvrdila, že jej 4-mesačný synček zmizol počas spánku v parku, no všetko je inak.

Prípad záhadnej smrti malého Tadeáška otriasol Českom aj Slovenskom. Podľa pôvodnej výpovede matky Veroniky, ktorá má problém s alkoholom aj drogami, sa jej mal 4-mesačný synček stratiť potom, čo zaspala v parku. Jeho telíčko sa však napokon našlo v rieke Labe. Z najnovších zistení polície ale doslova mrazí.

Podľa informácií portálu Extra zomrelo dieťatko oveľa skôr, ako matka ohlásila jeho zmiznutie. Kriminalisti tak vzhľadom k tomu, že vylúčili cudzie zavinenie a na tele nenašli žiadne poranenina, pracujú s verziou, že chlapček zomrel na syndróm náhleho úmrtia. Matka mala však následne údajne spanikáriť a rozhodnúť sa spolu s aktuálnym priateľom zbaviť telíčka hodením do rieky. „Schovali kočiarik pod polená. Na druhý deň tam znova šli. Tadeáša dali do ruksaku s kameňmi a hodili do rieky. Potom tam hodili aj kočiarik,“ tvrdí anonymný zdroj so slovami, že potápači našli už aj batoh s kameňmi.

Český portál iDnes taktiež potvrdil, že dieťa zomrelo zatiaľ z neznámych dôvodov a matka sa ho zbavila. „Kriminalistom následne označila miesto, kde sa telíčka aj kočiara zbavila. Môžem potvrdiť, že dieťa bolo nájdené v rieke zaťažené kamením,“ uviedla hovorkyňa mělnickej polície Markéta Johnová. Kriminalisti teraz čakajú na výsledky pitvy a toxikologický rozbor. Je ale otázne, či bude matka obvinená z trestného činu, hoci jej teoreticky môže hroziť trestný čin z nedbanlivosti alebo marenia vyšetrovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: extra.cz, idnes.cz │ Foto: Facebook/HAKA – Cielené pátranie po osobách, YouTube/Týdeník Policie