Kňaz je v našich končinách považovaný za uznávaného a morálne správneho muža, ktorý je veľkou oporou svojej komunity. Rozhodne by nemal byť kňazom iba pri oltári, no viere musí prispôsobiť celý život. O to viac je šokujúce vyčíňanie duchovného, ktorý zrejme zabudol na svoju prísahu.

Slovenský kňaz Tomáš Plavnický sa pred pár dňami postavil pred Krajský súd v Plzni, ktorý rozhodol o jeho treste v súvislosti s incidentom z augusta minulého roka. 36-ročný duchovný si vyhliadol na webe pre dospelých muža z Chebska, ktorý chcel piercing na intímnych partiách.

Obvinený prišiel k mužovi domov, no cieľom návštevy boli aj sado-masochistické praktiky. Vo chvíli, keď sa obeť vyzliekla donaha, kňaz začal rezať a odobral mu ľavý semenník. „Keď v oblasti genitálií vznikla rana, vložil si do nej poškodený prst a stále hovoril o tom, že chce semenník preč. Potom dochádzalo k ďalšiemu spoločnému rezaniu,“ povedal Plavnický pred sudcom, pričom si už nepamätal, či odstránil časť genitálií on alebo jeho spoločník.

Poškodený však túto verziu poprel. Vyhlásil, že chcel iba piercing, no farár mu dal vypiť nápoj, po ktorom stratil vedomie. Zobudil sa so stehom v intímnych partiách, v dôsledku čoho skončil v nemocnici, keďže sa rana zapálila. Polícia pri vyšetrovaní vykonala aj domovú prehliadku, pričom u zvráteného kňaza našli krabicu chirurgických pomôcok, skalpelov, gumených rukavíc, injekčných striekačiek a litre dezinfekčného prostriedku.

Vyšetrovatelia našli aj rôzne poznámky v znení ,,rýchle uspokojenie so vzrušením- veľmi nebezpečné“. Podľa rozhodnutia Krajského súdu v Plzni však Slovák za mreže nepôjde, sudca mu totiž nariadil okamžité psychiatrické liečenie. Muž, ktorý skončil s jedným semenníkom, bol z rozsudku zaskočený, no zároveň chce uzatvoriť túto bolestivú kapitolu života.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: idnes.cz  |  Foto: tv.blesk.cz, Pixabay