Aj keď by to malo byť tak, že sa rodičia starajú o svoje deti a snažia sa mať ich stále na očiach, niekedy sa môže situácia veľmi rýchlo otočiť. Na vlastnej koži to pocítil iba 10-ročný chlapec, ktorý bol v správnom čase na správnom mieste, vďaka čomu zachránil svojej mame život už po druhýkrát.

Gavin Keeney pochádza z amerického štátu Oklahoma, pričom si v osudný deň užíval slnečné počasie v bazéne spoločne so svojou mamou. Chlapec sa po kúpaní vrátil do domu, no jeho mama zostala vo vode, pričom v strede bazéna dostala epileptický záchvat.

Iba 10-ročný školák krátko na to skočil za ňou a odtiahol ju k schodíkom na okraj bazéna. Zo všetkých síl ju držal nad vodou, v dôsledku čoho začal pes nervózne štekať. Práve naliehavé brechanie započul aj jeho starý otec, ktorý žije vo vedľajšom dome, vďaka čomu prišiel na pomoc svojej dcére. Celý incident zaznamenala kamera, nkým zábery zo záchrany sa dostali na verejnosť až v týchto dňoch.

Málokto však vie, že chlapec zachránil svojej mame život už po druhýkrát. Minulý rok dostala Lori záchvat pri jedle, pričom jej zaskočilo sústo a jej syn sa pokúsil o Heimlichov chvat. Nemal dostatok sily a napokon zavolal záchranárov, ktorí prišli včas. ,,Nie je to iba hrdina tohto dňa, každý deň je mojim hrdinom. Kvôli mne a môjmu zdravotnému stavu si toľko toho prešiel, ale zvládol to s gráciou a dospelosťou,“ povedala Lori pre ABC News.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: abcnews.go.com  |  Foto: YT/USA TODAY  |  Video: Streamable.com