Je to iba pár hodín, čo na základnej škole v Košickom kraji došlo k šokujúcemu incidentu. Našťastie, tragédii zabránili učitelia, ktorí vypozorovali zvláštne správanie sa jedného zo žiakov. Celým prípadom sa momentálne zaoberajú vyšetrovatelia spadajúci pod NAKA.

14-ročný žiak vošiel do základnej školy v Mníšku nad Hnilcom tak ako bežne. Tentokrát bol však rozhodnutý zavraždiť všetkých spolužiakov. Vo svojej školskej taške mal totiž sekeru, a dokonca sa dohodol s dvoma spolužiakmi, ktorí mali počas útoku zamknúť dvere a študentov udržať v triede.

Nebezpečného ôsmaka plánujúceho vykonať masovú vraždu napokon zastavili učitelia. Na miesto boli privolaní muži zákona a prípadom sa zaoberá aj NAKA. Mladík vyšetrovateľom bez okolkov priznal, že mal naozaj v pláne zabíjať spolužiakov a pedagógov. K útoku malo dôjsť na štvrtej vyučovacej hodine.

Príbuzní spomínaného tínedžera mali uviesť, že chlapec trpí migrénami, ktoré mohli vyústiť do agresívneho správania. Psychologička Martina Barillová však upozorňuje, že pre ľudí je prirodzené nechcieť spôsobiť bolesť niekomu inému. ,,…u tohto páchateľa je, že chcem ublížiť ľuďom, chcem im reálne ublížiť na zdraví, až teda ich zabiť. A chce ublížiť väčšiemu počtu ľudí a chce to urobiť verejne,“ vysvetlila odborníčka pre noviny.sk.

Vyšetrovateľ už obvinil mladistvú osobu z prípravy obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy, pričom už bol spracovaný návrh na väzobné stíhanie obvineného. Študentovi môže pri preukázaní viny hroziť trest odňatia slobody na 25 rokov až doživotie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: noviny.sk, Pixabay