V sobotu (27. mája) došlo na východnom Slovensku k mimoriadnej tragédii, ktorá pripravila o život dvoch nevinných tínedžerov. Tých zrazil osobným vozidlom značky BMW 20-ročný vodič, ktorý sa zranil len ľahko.

Tesne pred Zemplínskymi Kopčanmi došlo v uplynulých hodinách k fatálnemu nešťastiu, keď Marián kráčal po kraji cesty s bratom, bratrancom a sesternicou. Štvorica práve išla pre vodu, avšak v momente sa na nich zozadu vyrútilo osobné auto. Mladík, brat zosnulého chlapca, pre tvnoviny.sk uviedol, že i jeho šuchlo, a keby ho bratranec neodtiahol, zomrel by aj on.

Ako uviedla polícia, 20-ročný vodič sa počas prechádzania miernej ľavotočivej zákruty pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke a neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam. Do detí mal vraziť v plnej rýchlosti, pričom mladú Arianu najskôr nemohli ani nájsť.

„Hľadali ju po poli, nenašli. A potom hovorím staršiemu pánovi, aby sme ju aj my išli hľadať. A tam boli také kriaky, zasvietil som svetlom a bola tam noha,“ približuje hrozivé chvíle miestny svedok. Dievča mali napokon nájsť na cintoríne, kým spolujazdec vodiča skončil s ťažkými zraneniami. Mladý šofér bude stíhaný pre trestný čin usmrtenia na slobode: „Vodiča pustili domov a dcéra je mŕtva,“ povedala pre Markízu Erika, mama zosnulého dievčaťa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk