Mnohí ľudia, ktorí sú nakazení koronavírusom, sa rozhodli o svojich symptómoch a priebehoch choroby prehovoriť na sociálnej sieti. Jedným z nich je aj 28-ročný mladík, ktorý sa mylne domnieval, že jeho ochorenie bude mať hladký priebeh.

Novinár Micheal Prendergast je jedným z pacientov, ktorí sa nakazili smrtiacim vírusom. Pravdepodobne sa infikoval v Londýne, no symptómy pocítil po príchode do rodného Írska. Jeho zdravotný stav sa natoľko zhoršil, že si musel zavolať sanitku.

Mladý športovec trpel akútnou dýchavičnosťou, kŕčmi po celom tele, a zároveň mal vysoké horúčky. Podľa jeho slov prichádza choroba v silných vlnách, ktoré trvajú štyri až päť hodín. ,,To je najintenzívnejší pocit, stúpa teplota… Proste sa kvôli tomu cítite, akoby ste boli blízko smrti,“ popísal ťažké chvíle vo videu. Je presvedčený, že bez zdravotnej starostlivosti by zomrel.

28-ročný muž sa vzhľadom na bolestivé trápenie rozhodol apelovať na svojich rovesníkov. ,,Toto je len varovanie pre tých tam vonku. Nedávno som videl ľudí na plážach, v parkoch, v posilňovniach. Ak vás to nepostihne tak zle ako mňa, zaručujem vám, že vašich rodičov alebo tety a ujov, alebo starých rodičov áno, a tento vírus je zabijak,“ varoval ľudí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: news.sky.com  |  Foto: Twitter