Dámy si nechávajú upraviť svoj dekolt predovšetkým kvôli lepšiemu vzhľadu a vyššiemu sebavedomiu. Pre estetický úkon sa rozhodla aj mladá žena, ktorá vôbec netušila, že jej implantáty o pár rokov neskôr zachránia život.

Lekári konečne poznajú odpoveď! 30-ročnú ženu postrelili v uliciach Toronta v roku 2018. Po streľbe cítila teplo a bolesť na hrudi, no dokázala sa sama dostať na pohotovosť. Pre drvivú väčšinu ľudí by bolo toto zranenie smrteľné, nakoľko spôsobuje masívne vnútorné krvácanie.

Prípadová štúdia, ktorá bola zverejnená iba pred pár dňami, však ukázala, že mladej žene zachránil život implantát. Strela totiž prenikla do ľavého prsníka, no následne sa odrazila od hrudnej kosti a vletela do pravého prsníka, kde zlomila niekoľko rebier na pravej strane.

Trajektóriu strely zmenil implantát, pričom lekári sú presvedčení, že bez neho by pacientka utrpela fatálne zranenia v oblasti srdca a pľúc. Ide o vôbec prvý prípad, kedy silikónový implantát niekomu zachránil život.

>>TU<<< (opens in a new tab)" rel="noreferrer noopener" class="aioseop-link">Zasiahnutý implantát si môžete pozrieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: edition.cnn.com  |  Foto: Facebook/Ifeanyi Ifeanyi, Pixabay