Polícia Slovenskej republiky obvinila zo závažného trestného činu poškodzovania cudzej veci 31-ročného muža z obce Svinia, ktorý zničil 9 motorových vozidiel. So svojou činnosťou mal začať v úvode marca 2023 v rodnej obci!

Začiatkom marca po polnoci mal 31-ročný muž na odstavnej ploche medzi rodinným
domom a miestnou komunikáciu podpáliť tri osobné motorové vozidlá. Celková škoda sa vtedy vyšplhala na sumu 17 500 eur, čo nebolo všetko. Vo svojej činnosti pokračoval v prvý aprílový deň, taktiež po polnoci, keď na Hlavnej ulici zapálil ďalšie zaparkované vozidlo.

Požiarom bol znehodnotený aj automobil na Ul. Marka Čulena v Prešove a v máji založil požiar vozidla s ťahačom, ktorý bol zaparkovaný medzi riekou Torysa a Mukačevskou v Prešove. “Obhorela kabína, náves vozidla, generátor na ťahači, zhorel interiér i balíky slamy uložené na ťahači. Vzniknutá škoda sa vyšplhala nad 17 120 eur,” uviedla k prípadu hovorkyňa Jana Ligdayová.

Podpaľač opäť vyčíňal na ulici Marka Čulena v Prešove 23. mája, kým o pár dní neskôr škrtol zápalkou na rovnakom mieste zas. “Požiar tohto auta zachvátil aj vedľa zaparkované osobné auto. Pri týchto dvoch skutkoch vznikla celková škoda 21 000 eur. Vo všetkých prípadoch 31-ročný muž úmyselne poškodzoval cudzie veci a úmyselne založil požiare vozidiel, polial ich „toluénom“ a následne ich zapálil,” dodala Jana Ligdayová s tým, že vinník je momentálne väzobne stíhaný.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol