V kalendári sú stovky mien, chlapčenských i dievčenských. Vybrať to pravé pre svojho potomka je ale neraz rébus. Jeho výber totižto ovplyvňuje množstvo faktorov a zároveň obojstranný súhlas rodičov, ak sa teda nejedná o prípad, kedy je to jednému z rodičov úplne jedno.

Myslíme si, že drvivá väčšina tých, ktorí už niekedy výber mena pre svojho potomka podstúpili, budú tieto nasledovné skutočnosti poznať až príliš dobre. Síce sa jedná o príjemnú záležitosť, zároveň sa ale môže premeniť mna nočnú moru, lebo žiadne meno nie je kvázi dosť dobré. A možno ani z tých najčastejších v 21. storočí na Slovensku.

4 úskalia, ktoré komplikujú výber mena

1TOTO meno určite nie, po prvé!

„Theo? Toto meno nie je tradičné, také nechcem. čo tak asi na to povedia naši rodičia a moja babka?“ V súčasnosti je menoslov oveľa rozmanitejší ako pred niekoľkými desiatkami rokov, no stále veľké percento ľudí nechce dráždiť staršiu generáciu alebo ani daný rodič nemusí chcieť dať svojmu dieťaťu nejaké cudzie meno. Alebo naopak mená ako Štefan, František, Karol alebo Jozef zase niekomu môžu prísť “starecké” a nevhodné pre malého chlapca.

Späť