Ľahko prišli, no zároveň aj ľahko odišli. Hovoríme o miliónových výhrach, ktoré by rozhodne spravili krásny deň každému človeku. No z eufórie či hlúposti spravili ľudia fatálne prešľapy, ktoré si rozhodne zapamätajú do konca života. Svoje ľahko ,,zarobené“ peniaze totiž rozhádzali kade-tade.

 

Jane Park – výhra 2 200 000 $

Dievčina z Británie mala iba 26 rokov, keď sa jej podarilo vyhrať jackpot. Zrejme nepochopila, že má všetky predpoklady na ružovú budúcnosť, keďže všetky peniaze minula na drogy, alkohol, plastické operácie a organizovanie luxusných večierkov. Neskôr však začala trpieť silnými depresiami, a dokonca sa trikrát pokúsila o samovraždu. Dnes je to skúsená žena, ktorá vyhrala nad svojimi závislosťami. Na bankovom účte je v parádnom mínuse, no tvrdí, že nikdy nebola šťastnejšia.

Janite Lee – výhra 18 000 000 $

Žena z Južnej Kórey sa presťahovala do USA, kde si chcela splniť svoj americký sen, tak ako mnohí iní. Skončila však v obchode s parochňami, pričom pravidelne kupovala najlacnejšie žreby s túžbou vyhrať. Nakoniec sa jej sen stal skutočnosťou. Všetko bohatstvo však prekvapivo minula na politiku. Stala sa totiž sponzorom niekoľkých politikov, ktorým uverila každé ich slovo. Zafinancovala množstvo politických kampaní, pričom sa dostala ešte do dlhov, ktoré dodnes spláca.

Alex a Rhoda Toth – 20 000 000 $

Aj napriek tomu, že manželia vyhrali úžasnú výhru, stále im nestačilo. Rozhodli sa svoje vyhrané peniaze zdvojnásobiť v kasínach v Las Vegas. O polovicu peňazí prišli behom pár hodín a z tej druhej si zadovážili veľké sídlo s rozsiahlymi pozemkami. Ani ich nový život v luxuse im však nestačil, keďže pár miliónov investovali do farmy s trávou. Obaja boli po nejakom čase zatknutí za držanie a pestovanie marihuany. Veľké množstvo majetku im zhabali a zostatok boli nútení predať kvôli súdnym poplatkom. Alex zomrel počas čakania na rozsudok a Rhoda žije v sociálnom byte bez elektriny.

Billie Bob Harrell– výhra 31 000 000 $

Billie je farár s veľkým srdcom, ktoré preukázal aj po tom, ako vyhral veľké milióny dolárov. Pre seba si kúpil dom a auto, no po luxuse rozhodne netúžil. Finančne pomáha svojej rodine, farníkom a novým „priateľom“, ktorí sa, ako to už býva, zrazu objavili. Stačili dva roky, aby minul celú výhru, kvôli čomu ho aj opustila žena. Na účte mu neostal ani cent a veľké množstvo pôžičiek, ktoré poskytol, sa mu nevrátilo. Nakoniec si sám musel požičať, aby mohol pokryť náklady na každodenný život.

Andrew Jack Whittaker– výhra 315 000 000 $

Mohlo by sa zdať, že Andrew sa narodil pod šťastnou hviezdou. V momente, keď zlomil rozprávkový jackpot, už totiž bohatý bol. Jeho majetok sa ešte pred výhrou rátal na 17 miliónov dolárov. Po tom, ako dostal peniaze, sa z neho však stal kráľ rozhadzovač a opatrný podnikateľ razom zmizol. Veľkú časť výhry minul na návštevy v striptízových baroch a zrejme kvôli čiernemu svedomiu rozdal pár miliónov na charitu. Dokonca kúpil predavačke, ktorá mu predala výherný tiket, luxusný dom a auto. Dnes má dlhy, ktoré nestihnú splatiť ani jeho vnúčatá a sám hovorí, že mal radšej výherný žreb vyhodiť do koša.

Zdroj: finweb.hnonline.sk, Youtube  |  Foto: Youtube