Robert pochádza z Česka, kde pracuje ako taxikár. Pred pár týždňami bol hospitalizovaný, keďže mal ťažší priebeh ochorenia COVID-19. Jeho zdravotný stav bol skutočne vážny a veľmi dobre si uvedomuje, kto ho dostal z toho najhoršieho.

53-ročný Čech sa nachádza vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe, kde zmáhal boj s koronavírusom. Jeho zdravotný stav bol kritický, no dnes sa môže tešiť z vyliečenia. Je jediným pacientom v susedných Čechách, ktorému bol doposiaľ poskytnutý experimentálny liek Remdesivir.

Taxikár sa rozhodol prehovoriť priamo z nemocničného lôžka, nakoľko si uvedomuje, komu vďačí za život. ,,Všetkým ľuďom, čo mi tu pomáhajú, by som chcel odkázať, že im strašne moc ďakujem. Veľmi si vážim, že ma z toho dostali, že to dokázali, že to nevzdali, že som stále tu a som za to veľmi vďačný. Obdivujem, ako lekári aj sestry dennodenne nastavujú svoj krk, aj keď vedia, že to je nákazlivé. Majú predsa rodiny, deti a aj tak pomáhajú,“ povedal Robert so slzami v očiach, pričom celý tím zdravotníkov nazval anjelmi.

Vyjadrenie Roberta

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto | Video: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze – VFN