V nedeľu 28. júla pokračoval olympijský program ďalšími disciplínami a duelmi. O ťažko opakovaneľné momenty sa postarali futbalistky Austrálie a Zambie na štadióne v Nice.

Austrálčanky, ktoré boli jasnými favoritkami, do duelu nevstúpili dobre a v úvodnej minúte inkasovali. Neskôr prehrávali aj 1:3 a od 56. minúty dokonca 2:5  Barbra Banda zo Zambie skórovala trikrát a stala sa prvou ženou histórie, ktorá strelila tri hetriky na olympijských turnajoch.

To neopakovateľné sa ale začalo diať následne. Gólmi z 58., 6., 77. a 90. minúty dokázala Austrália otočiť na konečných 6:5, čo je výsledok, aký sa vo futbale zrodí skutočne raz za niekoľko rokov.

Austrálčanky tak výrazne zvýšili svoje šance na postup z neľahkej skupiny, kde sú okrem nich a Zambie dva špičkové výbery, a síce hráčmi USA a Nemecka, keďže do štvrťfinále postupujú aj dva najlepšie tímy z tretích miest.

Zdroj | Foto: X/B/R/Football