V uplynulých hodinách došlo v českom Bohumíně k fatálnej tragédii. Na Nerudovej ulici založil Zdeněk K. požiar, pri ktorom zomrela nielen jeho bývalá partnerka, syn a vnuk, ale aj ďalších 9 obetí. Jedna zo žien bola dokonca tehotná!

V sobotu (8. augusta) podvečer došlo v českom Bohumíne k šokujúcej udalosti, pri ktorej zomrelo 12 ľudí. Zdeněk K. (55) mal prísť na miesto nešťastia, kde sa v ten deň konala rodinná oslava, s fľašou v ruke, pričom vystúpil na jedenáste poschodie bytového domu. Okolo pol piatej polial horľavinou vchodové dvere od bytu, v ktorom sa nachádzala jeho bývalá partnerka, momentálne ubytovaná u ich spoločného syna s nevestou a vnúčikom.

Podľa výpovede svedka majú byť medzi ďalšími obeťami susedia zo šiesteho poschodia, ktorí sa v čase tragédie nachádzali v totožnom byte. “Vybehol som na balkón, pretože môj byt má dva balkóny a tie priamo susedia s oknami vyhoreného bytu. Tí ľudia volali o pomoc, nedalo sa nič robiť. Vedel som, že nemôžem otvoriť vstupné dvere, aby sa požiar nešíril,” povedal pre Právo otrasený sused, ktorý sa z tragédie nevie spamätať.

Po vyčíňaní odviedla ohrdnutého muža česká polícia v putách, pričom priamo pri požiari skonali traja dospelí a tri deti. Ďalších päť osôb zomrelo v snahe zachrániť sa skokom z okna na jedenástom poschodí, kým jedna zo žien mala byť podľa dostupných informácii tehotná.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Extra.cz, MF DNES, FB/Týdeník policie, Právo