Len pred malou chvíľou vyniesol súd v Pezinku rozsudok v prípade ostro sledovaného procesu v kauze Kuciak. Obžalovaný Marian Kočner a Alena Zsuzsová boli absolútne nečakane oslobodení spopod obžaloby. Zsuzsová pôjde zrejme ešte dnes na slobodu.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku vyhlásil len pred malou chvíľou absolútne nečakaný a šokujúci rozsudok. Všetci prítomní vrátane rodinných príslušníkov zavraždených ostali ako obarení, keď predsedníčka súdu Ružena Sabová vyhlásila, že obžalovaní Kočner aj Zsuzsová sú vo veci objednávky vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej nevinní.

Otec Jána Kuciaka si musel počas vyhlasovania rozsudku sadnúť a napiť sa, kým mama Martiny Kušnírovej odchádzala z pojednávacej miestnosti značne rozrušená. Marian Kočner bol uznaný vinným len z nedovoleného ozbrojovania, za čo mu bol udelený peňažný trest 5-tisíc eur. Tomáš Szabó bol uznaný aj vinným z vraždy podnikateľa Petra Molnára z roku 2016 a nedovoleného ozbrojovania a dostal 25 rokov väzenia. Zároveň musí uhradiť poškodeným náklady na pohreb spolu v sume 180-tisíc eur.

Rozsudok však stále nie je pravoplatný a pôjde pred Najvyšší súd. Zsuzsová pravdepodobne ešte dnes pôjde na slobodu, no mnohí sa domnievajú, že ju už čoskoro zatknú za prípravu vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica. Podľa Denníka N ide o neobvyklú situáciu a údajne mali členovia senátu Matel a Stieranka prehlasovať predsedníčku senátu Sabovú, ktorá bola za to, aby boli Kočner a Zuszsová uznaní vinnými. Rozsudok mal byť vynesený na základe toho, že údajne nebolo dostatočne preukázané, že skutok spáchali práve obžalovaní. K situácií sa vyjaril aj Igor Matovič: “Vyzerá, že nateraz sa evidentní strojcovia vraždy chcú spravodlivosti vyšmyknúť z pazúrov … verme, že spravodlivosť si ich oboch počká,” uviedol.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YouTube/SME