Malý Adamko (10) absolvoval bežnú operáciu krčných mandlí. Pár dní po zákroku však začal chlapec krvácať. Z toho hororového záberu, ktorý odhalila kamera na chodbe nemocnice, vám bude smutno…

 

Malý Adamko absolvoval bežnú operáciu mandlí v českej nemocnici v Pardubiciach. Štyri dni po zákroku ale došlo k nečakanej komplikácii a 10-ročného chlapčeka zaliala krv. Lekárka na detskom oddelení chcela krvácajúceho chlapca presunúť na ambulanciu ORL v sprievode mamy a personálu. Adamko však musel ísť pešo a na mieste podľa informácii Blesku zistili, že ambulancia je zamknutá a opustená.

Lekárka po tomto zistení s rukou vo vrecku odišla od chlapca a išla zisťovať, ako sa na oddelenie dostať. Lekárka pritom netušila, že je ordinácia v nočných hodinách zavretá a nikto nemal mobilné číslo na službukonajúceho lekára. Neskôr chlapčeka s mamou opustila aj detská sestra, ktorá si od zdesenia zakrývala rukou ústa. Kým sa napokon doktora podarilo zohnať, prešlo dlhých 13 minút, ktoré znamenali pre Adamka ohrozenie života.

Keď sa lekár objavil, chlapček už chrčal a bol v bezvedomí: „Začal 40 minút trvajúcu resuscitáciu, ktorá bola síce úspešná, ale syn v dôsledku ťažkého poškodenia mozgu z nedostatku kyslíka zostal v kóme,“ dodáva smutný otec, ktorý prezrádza, že Adamko bol ešte po operácii celkom v poriadku, kým teraz má poškodené všetky centrá mozgu. Kedysi zdravý chlapec nekomunikuje, nereaguje a nehýbe sa. Jeho otec považuje správanie nemocnice za arogantné a s právnikom už podal žalobu, ktorú aktuálne rieši polícia.

Hovorkyňa nemocnice Semrádová síce uviedla, že niekedy nie je možné ani pri vynaložení maximálneho úsilia predísť komplikáciám, no to už zdravie chlapčekovi nevráti. Rodina sa po nešťastí musí obracať ako vie a na Facebooku založili stránku „Pomáháme Adamkovi“, kde prijímajú akékoľvek finančné či iné dary na podporu Adamka. Krátko po udalosti dostali chlapčekovi rodičia pozvanie aj do prezidentského paláca k Zemanovi a jeho manželke. Po návšteve im bolo poskytnutých 400-tisíc korún českých na nákup motorového vozidla s následnou úpravou na prevoz Adamka.

Otec Ján sa trápi s chorým Adamkom už rok
Adamko skončil po operácii krčných mandlí v kóme a má poškodené všetky centrá mozgu

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Facebook