V utorok 1. januára 2019 odvysielala RTVS galavečer ostro sledovaného hlasovania ľudu o Najväčšieho Slováka. Anketa sa nezaobišla bez menších či väčších škandálov a najnovšie šokovalo aj odstúpenie jednej z finalistiek. Adela Vinczeová prehovorila o tom, čo si o celej ankete myslí.

Začiatkom Nového roka odvysielala verejnoprávna televízia RTVS galavečer Najväčší Slovák, ktorý odmoderovala ostrieľaná Adela Vinczeová. Do ankety bolo zaradených 100 najvýznamnejších osobností, ktoré zarezonovali našou krajinou v histórii, ale aj v súčasnosti. Hlasovanie približne 24-tisícok divákov prinieslo finálovú desiatku známych a zvučných mien.

Mnohí diváci sa ale s výsledkami nestotožňujú a pobúril ich aj fakt, že zavraždený novinár Ján Kuciak sa umiestnil vyššie ako Hviezdoslav či Dočolomanský. Nevedno, či pod paľbou fanúšikovskej kritiky, no svoje odstúpenie z finálovej desiatky ohlásila aj známa slovenská speváčka.

Moderátorsky sa večera ujala Adela Vinczeová, ktorá je známa svojou kritikou jednostrannosti a tematickej nevyrovnanosti viacerých médii. Pre Plusku prezradila, čo si o celej ankete myslí: “Táto anketa je akousi sondou do našej spoločnosti. Myslím, že sa v stovke objavilo veľa úžasných ľudí, na ktorých môžeme byť hrdí. To, že s niektorými umiestneniami nie som osobne stotožnená, je výzva pre moju osobnú toleranciu a verím, že pre každého. Aj toto nás môže anketa Najväčší Slovák naučiť,” vyslovila názor, z ktorého je zrejmé, že ani Adele sa nepozdávali všetky výsledky či umiestnenia osobností v pomyselnom rebríčku Slovákov.

Zdroj: pluska.sk | Foto: TV Markíza, Facebook/Najväčší Slovák