Čo vlastne vieme o svojej minulosti? Dnešná doba je plná poloprávd a je veľmi náročné rozpoznať aj hoaxy od skutočnosti v našom reálnom čase. Koľko vecí sa teda mohlo pred stovkami či tisíckami rokov odohrať inak ako sa učíme v škole alebo ako hovorí „tradičná“ veda?

Jednou z otázok, ktorá možno odpoveď ani nepotrebuje, no možno je odpoveď oveľa „desivejšia“ alebo minimálne zahalená rúškom tajomstva, je tá, ako je možné, že sa pred našim letopočtom či na zlome letopočtov po celom svete stavali podobné gigantické stavby, ktoré by bolo problémom postaviť aj s dnešnými technológiami.

O slávnych egyptských pyramídach v Gize sa už toho napísalo a natočilo nespočetné množstvo a môžeme pripustiť, že to bolo v silách vtedajších ľudí, i keď tá drina či len samotný nápad na realizáciu sú ťažko predstaviteľné. A ešte ťažšie realizovateľné bez pokročilých technologií.

Avšak prečo sú podobné gigantické stavby v Strednej i Južnej Amerike, v Číne, no aj viacerých európskych štátoch a dokonca sú podobné útvary aj v zatiaľ neprebádanej oblasti Antarktídy pod „večným ľadom“. A podobne je to aj s niektorými symbolmi, ktoré sa naprieč kontinentmi našli vyryté či zobrazené. A čo tie legendy z Južnej Ameriky, Indie, Oceánie, grécke mytológie a podobne? Všetko sú to len zle preložené či vymyslené príbehy?

Pritom v tom čase nemali byť ľudia schopní lietať vzduchom, plaviť sa cez oceány a nemali mať žiadne vyspelé technológie. Ani prachobyčajný traktor alebo bager, keďže spaľovacie motory alebo iné obdobné vynálezy sú len pár stoviek rokov staré.

Existuje teda nejaké uspokojivé vysvetlenie, ktoré by nám dala „tradičná veda“ alebo skutočne by mohli mať pravdu „konšpirátori“ a vedci, ktorých názory sa nezhodujú s tými „tradičnými“?

Mohli poznať ľudia pred niekoľkými tisícročiami pokrokové metódy? Mohli byť učňami „bohov – návštevníkov z nebies“? Mohli byť vzájomne nejakým spôsobom v kontakte a disponovať pokročilými vedomosťami a schopnosťami? Ak nie, je to skutočne všetko iba náhoda a extrémne náročná práca otrokov či robotníkov tých čias?

Zdroj: Hitky | Foto: Pixabay